Vyučující

doc. PhDr. Miluše Juříčková, CSc.

Bez popisku

Doc. PhDr. Miluše Juříčková, CSc. má za sebou bezmála pětatřicet let pedagogické činnosti na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity. Habilitovala se prací Dva horizonty. Sigrid Undsetová a česká kultura (2011). Badatelsky se v současnosti zaměřuje na nejrůznější aspekty v historii česko-norských kulturních vztahů, ale také srovnávací literární vědě (komparatistika). Překládá současné norské autory do češtiny, vede studentské projekty a absolventské práce bakalářské, magisterské i PhD. Za nejvyšší hodnotu považuje kultivaci schopnosti komunikovat.

Mgr. Tomáš Bratina, Ph.D.

Bez popisku

Tomáš se norskému jazyku se věnuje od roku 2012. Aktuálně studuje doktorský program Germánské jazyky. V disertaci se zaměřuje na severonorský dialekt, konkrétně na jeho morfologická a syntaktická specifika. Kromě toho figuruje jako přednášející norských předmětů, které souvisí s lingvistikou.

Mgr. et Mgr. Adéla Ficová

Bez popisku

Adéla přišla s norštinou poprvé do styku na svém zahraničním pobytu v Bergenu v roce 2015. Následně začala norský jazyk studovat na FF MU a v současnosti je studentkou doktorského programu Germánské literatury. Ve své dizertační práci se věnuje norské literatuře v českém prostředí v druhé polovině 20. století. Ráda se pracuje se studenty, cestuje a zajímá se o politiku.

Mgr. Daniela Sobková Zounková

Daniela se k severským jazykům poprvé dostala v roce 1996 při stipendijním pobytu v Dánsku. Magisterské studium norštiny, češtiny a angličtiny na FF MU ukončila v roce 2003 a od té doby kombinuje pedagogickou činnost s překlady (nejen) norské literatury. V současné době je studentkou doktorského programu Germánské literatury. Ve své práci se bude zabývat genderovými stereotypy v norské a české dětské literatuře. Ve volném čase se ráda věnuje četbě, běhání a svým třem dětem.