Bavorsko-český stipendijní program: Jazyk sousedů v originále

31. 5. 2022

Stipendijní program Jazyk sousedů v originále

(ve spolupráci Česko-německého fondu budoucnosti s Bavorskou státní kanceláří, Bavorským ministerstvem pro vyučování a kultus a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky)

Jedná se o stipendijní program pro studenty z Bavorska a z České republiky, kteří budou, coby rodilí mluvčí - jazykoví asistenti, několik měsíců pomáhat na školách v sousední zemi s výukou němčiny, resp. češtiny. Stipendia jsou na 5 nebo 10 měsíců pro školní rok 2022/2023, ve výši 850 eur měsíčně.

Podávání přihlášek je možné do 31. května 2022, informace o projektu lze nalézt na stránce Fondu budoucnosti, zájemci z České republiky se přihlašují a prostřednictvím Bavorského ministerstva pro vyučování a kultus - informace o přihlášce.