Nordistika

Slavnostní zakončení projektů norských fondů

Bez popisku

Slavnostní zakončení projektů Norwegian Literature: Location experience and European perspectives a Language acquisition in the context of traditional and contemporary culture in Norway proběhlo 15. září 2016 za přítomnosti zástupců vedení Ústavu germanistiky, nordistiky a nederlandistiky na FF MU, studentů a vyučujících oboru Norský jazyk a literatura, hostů z University College in Southeast Norway a zástupce norské ambasády v Praze, pana Vegara Andreassena. Celá ceremonie byla hudebně doprovázena smyčcovým triem Gideon, které i ve své produkci nabídlo propojení české a norské kultury.V rámci programu byly představeny jednotlivé části obou projektů, krátkými prezentacemi studentů byla připomenuta cesta do Norska v rámci projektu Mobility a byly představeny vznikající internetové stránky zaobírající se oběma projekty. Hlavní slovo ovšem patřilo doc. PhDr. Miluši Juříčkové, Csc., která oba projekty zaštiťovala, a která byla hlavní hnací silou během trvání obou projektů. Během slavnostního zakončení tak mohla poděkovat své kolegyni Sigrid Aksnes Stykket z norské University College in Southeast Norway, tak i studentům a kolegům, kteří se na obou projektech podíleli.Zástupkyně University College in Southeast Norway a hlavní koordinátorka projektu za norskou stranu Sigrid Aksnes Stykket pak ve svém projevu vyzdvihla důležitost a prospěšnost spolupráce mezi oběma institucemi, stejně tak i energii a obětavost, kterou projektům věnovala hlavní koordinátoka a tvůrkyně obou projektů, doc. PhDr. Miluše Juříčková, csc.

Článek do časopisu Universitas