Zahraniční spolupráce

Zahraničí pracovní stáž, Pro ty, kteří už studijní pobyt Erasmus absolvovali, se nabízí možnost individuálně si v zahraničí domluvit pracovní stáž. Výběr už neprovádí katedra, nýbrž přímo CZS, chystá se však přesun kompetenci na fakultu. Více na http://czs.muni.cz/cs/outgoing-mobility/outgoing-student/outgoing-student-praxe/outgoing-student-erasmus-plus-praxe. Kromě studijních pobytů můžete vycestovat i na pracovní pobyty, pokud si např. během studijního pobytu najdete instituci, jež vás zaměstná jako volontéry v oboru, který souvisí s Vaším studiem a zvýší Vaší šanci jako absolventů na trhu práce. Výběr uchazečů a podepisování smluv s institucí, u které máte příslib pracovní stáže, provádí přímo Centrum zahraničních služeb MU.
Termíny podání přihlášek na pracovní stáž jsou:
11. 3. 2016
13. 5. 2016
15. 7. 2016
11. 11. 2016.
Více na URL: http://czs.muni.cz/cs/outgoing-mobility/outgoing-student/outgoing-student-praxe/outgoing-student-erasmus-plus-praxe#tabulkaTerminu. Koordinátor na germanistice v případě přidělených prostředků na pracovní stáž jen podepisuje Training agreement. Dosud studenti vycestovali především do Českých center ve Vídni, Berlíně, Mnichově a Düsseldorfu, ale našla se i místa v Goethe-Institutu ve Frankfurtu apod. Pokud byste našli muzeum, agenturu cestovního ruchu nebo jinou instituci, která by byla ochotna Vám umožnit získání zkušeností pro Vaše budoucí zaměstnání, příp. materiálu pro Vaši diplomovou práci, žádosti se přijímají třikrát ročně a při výběru rozhoduje:

  • kvalita pracovního programu (Training agreement) – 40%
  • kvalita motivačního dopisu – 40%
  • reference akademického pracovníka – 10%
  • formální stránka – 10% Při finálním výběru bývá přihlédnuto také k ročníku studia žadatelů a studijním výsledkům.

    Pro ty, kterým pracovní nebo rodinné důvody zatím nedovolují vycestovat na stipendium Erasmus do zahraničí, lze doporučit třítýdenní Letní jazykové školy programu AKTION: http://www.dzs.cz/cz/aktion-ceska-republika-rakousko/letni-jazykove-skoly-sommerkollegs/.

 

Používáte starou verzi internetového prohlížeče, která již není podporována. Je možné, že některé aplikace nebudou zobrazeny správně, některé funkčnosti nebudou dostupné, případně budou dostupné v omezeném rozsahu.